Our Candidates

Federal

Linda Nuno

U.S. Representative District 10

Visit Website

Mary Jo Woods

U.S. Representative District 17

Visit Website

Donna Imam

U.S. Representative District 37

Visit Website

Chris Jones

U.S. Representative District 37

Visit Website

Quinton Beaubouef

U.S. Representative District 37

Visit Website

Lloyd Doggett
Lloyd Doggett

U.S. Representative District 37

Visit Website

State

Joy Diaz

Governor

Visit Website

Beto O'Rourke

Governor

Visit Website

Michael Cooper

Governor

Visit Website

Rich Wakeland

Governor

Inocencio (Inno) Barrientez

Governor

Michelle Beckley

Lieutenant Governor

Visit Website

Carla Brailey

Lieutenant Governor

Visit Website

Mike Collier

Lieutenant Governor

Visit Website

S. "TBone" Raynor

Attorney General

Rochelle Mercedes Garza

Attorney General

Visit Website

Mike Fields

Attorney General

Visit Website

Joe Jaworski

Attorney General

Visit Website

Lee Merritt

Attorney General

Visit Website

Janet Dudding

Comptroller of Public Accounts

Visit Website

Angel Luis Vega

Comptroller of Public Accounts

Visit Website

Tim Mahoney

Comptroller of Public Accounts

Visit Website

Michael Lange

Commissioner of the General Land Office

Visit Website

Jay Kleberg

Commissioner of the General Land Office

Visit Website

Jinny Suh

Commissioner of the General Land Office

Visit Website

Sandragrace Martinez

Commissioner of the General Land Office

Visit Website

Ed Ireson

Commissioner of Agriculture

Visit Website

Susan Hays

Commissioner of Agriculture

Visit Website

Luke Warford

Railroad Commissioner

Visit Website

Erin Nowell

Justice Supreme Court, Place 3

Visit Website

Amanda Reichek

Justice Supreme Court, Place 5

Visit Website

Julia Maldonado

Justice Supreme Court, Place 9

Visit Website

Dana Huffman

Judge, Court of Criminal Appeals Place 5

Visit Website

Robert Johnson

Judge, Court of Criminal Appeals Place 6

Visit Website

Rebeccca Bell-Metereau

Member, State Board of Education, District 5

Visit Website

Juan Juarez

Member, State Board of Education, District 5

Visit Website

Kevin Guico

Member, State Board of Education, District 5

Visit Website

Kathy Jones-Hospod

State Senator, District 24

Visit Website

Jeremy Kohlwes

State Senator, District 24

Visit Website

Raul Camacho

State Representative, District 20

Visit Website

Luis Echegaray

State Representative, District 52

Visit Website

John H. Bucy III

State Representative, District 136

Visit Website

Beth Payán

Justice, 3rd Court of Appeals District, Place 4

Visit Website

Rosa Lopez Theofanis

Justice, 3rd Court of Appeals District, Place 4

Visit Website

Paula Knippa

Justice, 3rd Court of Appeals District, Place 4

Visit Website

County

Blane Conklin

County Judge

Visit Website

Brian McConnell

County Court at Law No. 1

Visit Website

Thomas Velez

County Court at Law No. 3

Erica Smith

County Clerk

Visit Website

Brigid Lester

County Commissioner Precinct 2

Visit Website

Jose Orta

County Commissioner Precinct 4

Visit Website

KT Musselman

Justice of the Peace Precinct 1

Visit Website

Jim Mackay

Justice of the Peace Precinct 2

Visit Website

Sara Groff

Justice of the Peace Precinct 2

Visit Website

Renee Schalk

Justice of the Peace Precinct 3

Visit Website

Stacy Hackenberg

Justice of the Peace Precinct 4

Visit Website

Kim Gilby

County Chair

Visit Website